Internet jest jak socjalizm w PRL?
 Oceń wpis
   

Gazeta.pl to mój ulubiony portal. Choćby dlatego, że czasem goszczą na nim moje teksty. Technologicznie cudem świata jednak nie jest. Chociaż w tym tygodniu wydarzyły się na gazecie prawdziwe cuda.

Najpierw gazetowy system doboru słów kluczowych do reklam w artykułach uzyskał inteligencję. Wcale nie sztuczną, bestia jest naprawdę mądra i złośliwa. To żaden chochlik drukarski, to jest co najmniej tak mądre jak dziennikarze, za to znacznie mniej cyniczne.

Kiedy więc moja ulubiona Gospodarka.Gazeta.pl wyprodukowała tekst "Lew ryczy na emerytów", mówiący o tym jak OFE zmuszają swoich agentów do oszukiwania ubezpieczonych w celu zgarnięcia prowizji, nasza nowa Wyższa Inteligencja zainterweniowała.

Faktycznie, trąci hipokryzją jednoczesne użalanie się nad biednymi ofiarami chciwych OFE przy jednoczesnym agresywnym sprzedawaniu ofert tychże. Tak technologia zerwana ze smyczy ośmieliła się  wskazać nam miejsce w szeregu. Dobrze, że akurat nie ma kampanii serwisu Broń.pl bo w tekstach o konflikcie w Strefie Gazy byłby makabryczny efekt.

Na szczęście mamy tylko lekko absurdalny zestaw z Google: tanie przeloty (na wojnę) oszczędzające czas i pieniądze, czołgi w Warszawie (z książki telefonicznej), oraz ofertę szkoleń dla negocjatorów, którzy kiedyś być może zakończą konflikt.

To nie koniec dokonań technologicznych w moim ulubionym portalu. Gazeta.pl udostępniła do publicznych testów pierwszy w swoim rodzaju, darmowy, ogólnodostępny system do masowej wysyłki email.

Od 15:43 do 17:53 na moją (nieużywaną) skrzynkę pocztową na serwerze gazeta.pl przyszło 113 testowych maili. Aby skorzystać z nowej usługi wystarczyło wysłać swój "mailing" na adres ankieta@gazeta.pl.

Dokonujący żywota blog Netto (kondolencje, smacznego!) uznał nowe narzędzie Gazeta.pl za największą w Polsce listę dyskusyjną. Moim zdaniem na dyskusje nie ma tu miejsca. To bezdyskusyjnie pionierskie dokonanie, zważywszy, że wysyłki ominęły filtr antyspamowy Google (poczta gazeta.pl jest obsługiwana przez Gmail).

Czasami sobie myślę, że z nami (ludżmi od szeroko pojętego IT) bywa jak z socjalizmem w oczach Kisiela. Bohatersko przezwyciężamy problemy, które bez nas by nie wystąpiły.

Komentarze (4)
Windows 7: pobierz, ale uważaj... Blogi to też papka, tylko gorsza.
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]