Skype na Symbian - już jest!
 Oceń wpis
   

Użytkownicy telefonów z Symbian OS od dawna mogą korzystać z telefonii VoIP. Najpopularniejszy program z tej kategorii, Skype, nie miał jednak swojej wersji dla Symbiana. Aż do wczoraj.

Skype dla Symbian OS jest jeszcze w wersji Beta i na razie obsługuje kilkanaście modeli telefonów.

Tu możesz pobrać Skype dla Symbian S60 3rd Edition Feature Pack 1, czyli telefonów Nokia E71, Nokia E63, Nokia E66, Nokia N82, Nokia E51, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N81, Nokia N81 8GB oraz Nokia E90.

Stąd pobierzesz Skype dla Symbian S60 3rd Edition Feature Pack 2, czyli telefonów Nokia N96, Nokia N85, Nokia 5320, Nokia 6210 Navigator, Nokia 6210 Classic, Nokia N78, Nokia N79.

Pamiętaj, że Skype zżera pakiety jak odkurzacz. Jeśli nie masz dobrej taryfy na transmisję danych w abonamencie, zabawa z nim przy połączeniu 3G może Cię sporo kosztować. Za to jeśli używasz połączenia WiFi, Skype w telefonie to całkiem fajna opcja.

Testowy Skype ma jednak ograniczone możliwości - najbardziej brakuje tu komunikacji z innymi IM i serwisami społecznościowymi. Wygląda na to, że Nimbuzz i Fring na razie nie mają czego się obawiać.

[via: skype blog]

 

Komentarze (1)
Czy słyszysz nową sieć?
 Oceń wpis
   
Uważam, że rozwój sieci będzie przebiegał w kierunku "naturalnego interfejsu", czyli mowy. To, co tak śmieszyło autora Antyweb, staje się rzeczywistością na naszych oczach. Po umowie Skype z MySpace, inna sieć VoIP, Jajah integruje się z Yahoo.
Założyciele jahjah
Jajah ma już teraz ponad 10 mln użytkowników. Yahoo dodaje kolejne 97 milionów użytkowników Messengera, którzy będą mieli możliwość integracji usług telefonii mobilnej z Internetem.

Na łamach Mashable Kirsten Nicole wskazuje także Ribbit oraz Phone.com jako przykłady rozwoju sieci w kierunku łączenia interfejsu www z komunikacją głosową.

Jajah oferuje sporo usług bazujących na starym dobrym telefonie - SMS, płatności, potwierdzanie tożsamości, IVR, oraz oczywiście tanią komunikację głosową VoIP. Nie wiadomo jeszcze jak ten potencjał wykorzysta Yahoo, ale wiadomo, że trend na dodawanie usług związanych z mową nie jest efemerydą.

Z drugiej strony obserwujemy przecież rosnący rynek urządzeń umożliwiających mobilne korzystanie z sieci, wyposażonych oczywiście w mikrofony i głośniki. To nie tylko N95 i iPhone, ale też mikrokomputery, takie jak Eee PC są teraz obiektami pożądania konsumentów.

Hazan miał więc niechcący rację, web 3.0 to bardziej fajny telefon, niż cokolwiek innego.
Komentarze (0)
Skype + MySpace = darmowe rozmowy. Dla prawie wszystkich.
 Oceń wpis
   
Od listopada 110 milionów użytkowników serwisu społecznościowego MySpace uzyska możliwość prowadzenia darmowych rozmów telefonicznych za pośrednictwem Skype. W tym celu obie firmy stworzyły nową, skypeową wersję komunikatora MySpaceIM.

Jest to pierwszy przypadek zastosowania technologii Skype w aplikacji wyprodukowanej przez inną firmę i kolejny krok oddzielenia sieci skype od samej aplikacji (pierwszym było środowisko deweloperskie i możliwośc tworzenia aplikacji dołączanych do komunikatora skype).

Aby skorzystać z usługi skype na MySpace nie będzie wymagane pobieranie aplikacji skype, wystarczy MySpaceIM. MySpaceIM ma w tej chwili 25 milionów użytkowników, zaś z sieci skype korzysta kiedy to pisze 5 mln osób, ale zarejestrowanych jest ponad 100 mln kont.
Rozmowy będzie można wywoływać także bezpośrednio przez linki umieszczone w profilach na MySpace.
Nowa usługa będzie wprowadzona w 20 krajach w których MySpace ma lokalizowane wersje. U nas nie. W Polsce MySpace ma na razie tylko puste biuro w Krakowie. Skype możemy sobie za to pobrać z onetu. I proszę bez malkontenctwa, ja pamiętam jak nawet na stacjonarny telefon (to taki z kabelkiem od ściany) czekało się 5 lat.

[via: TechCrunch]
Komentarze (1)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]