Blogvertising - czy naprawdę warto?
 Oceń wpis
   

Jak podaje Gazeta Prawna a za nią Manageria, Adtaily, mniej znany z polskich finalistów Seedcamp pracuje nad kolejnym podejściem do blogvertisingu czyli reklamy na blogach.

W Polsce mamy już co najmniej dwa serwisy zajmujące się tego typu reklamą. To Blogvertising.pl (dawniej Krytycy), działający w grupie Money.pl, oraz YellowGreen. zaden z istniejących graczy nie ma na razie dużych kampanii. Adtaily wchodzi wiec na rynek z konkurencją, za to bez obrotów.

Michał Michalik z Blogvertising.pl skomentował dla wnet pojawienie się konkurenta (ma się te układy;))

Czy na rynku blogvertisingu w Polsce jest miejsce dla trzeciego gracza?
Rynek blogvertisingu jest w fazie rozwojowej w Polsce. Rok 2008 dał wyraźny sygnał, że na tym rynku pojawią się wkrótce duże pieniądze. Sieć Blogvertising.pl jest całościowym podejściem do reklamy na blogach i jesteśmy zdecydowani utrzymać pozycję lidera na tym rynku

Jak oceniacie Adtaily (na podstawie informacji prasowych)?

Informacje póki co są w miarę skąpe. Tak jak wspominałem, jesteśmy ciekawi jak będzie w praktyce prezentował się ich system udostępniania reklamy. Na razie trudno ocenić czy będzie to usługa konkurencyjna wobec sieci Blogvertising.pl.

Jakie sa najbliższe plany na przyszłość Blogvertisingu?

Priorytetem w tej chwili jest dla nas wzrost. Skupiamy się przede wszystkim na dwóch obszarach działalności: stałym zwiększaniu zasięgu i wzroście liczby kampanii reklamowych. W obu przypadkach zależy nam bardzo na utrzymaniu wysokiej jakości usług.

Michał wierzy w wartość blogów jako nośnika reklamowego, Adtaily oraz jury Seedcampa najwyraźniej też.

Tymczasem ja ciągle mam wątpliwości. Czy nie jest tak, że w blogu liczy się dla nas opinia autora, a nie to co wisi na jego stronie głównej? Moim zdaniem reklama na blogach to ciągle raczej narzędzie SEO. Prawdziwy marketing za pośrednictwem blogów to blogi korporacyjne oraz relacje firm z blogerami podobne do tych z dziennikarzami.

Mogę się jednak mylić. Kupiliście coś klikając na reklamę na blogu?

[disclaimer: Autor tego bloga przyprowadził kiedyś Krytyków do Money. Poza tym współpracuje z Manageria.pl gdzie wyczytał news o Adtaily]

Komentarze (9)
Najlepsze startupy Europy - Seedcamp Europe
 Oceń wpis
   
Logo seedcamp
Seedcamp ostatecznie wyłonił najlepsze startupy starego kontynentu. Aż sześć zamiast oczekiwanych pięciu. Ani jednego z Polski. Poniżej krótkie opisy zwycięzców (może grono sklonuje dodając literkę w nazwie, wszyscy na tym skorzystamy).

1. Buildersite
Strona jest platformą transakcyjną pozwalającą na wybór i zakup usług budowlanych. Polski odpowiednik już raczkuje, to Ale Remont Łukasza Schabowskiego.

2. Kublax (serwis w budowie)
Kublax ma być aplikacją synchronizującą informacje z kont bankowych, systemów transakcyjnych, programów lojalnościowych i prezentująca ją w formie przyjaznej dla użytkownika. Wokół aplikacji ma być zbudowana sieć społeczna pozwalająca na wymianę informacji o finansach osobistych. System umożliwi tez porównywanie własnych finansów i zwyczajów zakupowych z populacja użytkowników.

3. Project Playfair
Mówiąc szczerze nie do końca rozumiem ideę serwisu zawartą w słowie "hiperliczby". Ma to być arkusz kalkulacyjny nowej generacji, wewnątrz którego wszystkie komórki wszystkich arkuszy mogą się ze sobą wzajemnie linkować. Podobno fascynujące dla ścisłych umysłów.

4. Rentmineonline
To taki e-bay, w którym nie kupujemy tylko wynajmujemy. System rekomendacji społecznych w serwisie jest oparty na Facebooku co daje Rentminonline dane o wiarygodności 37 milionów ludzi.

5. Tablefinder
Serwis pozwala na rezerwowanie online stolików w restauracjach (na razie szwedzkich, więc jeśli macie ochotę na śledzia albo słodką fasolkę, polecam). Oczywiście restauracje dzięki temu mozemy oceniać na podstawie mądrości tłumu.

6. Zemanta
Niesamowity serwis - wygląda na sztuczną inteligencję zrodzoną z Sieci. Wprowadzasz tekst a Zemanta dodaje do niego pasujące treści, ilustracje i wychodzisz na geniusza. Gdybym pisał bloga po słoweńsku używając Zemanty to Internet Standard czy DI możnaby zamknąć.
Komentarze (2)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]