Polski serwis bez obciachu
 Oceń wpis
   

Wnet staje się zbyt słodki, dziś znowu będzie pozytywnie. Wyobraźcie sobie, że poznałem dziś polski serwis internetowy, który istnieje już całkiem długo, ma 300 tysięcy użytkowników kontaktów w bazie, wcześniej potrzebowałem podobnej funkcjonalności i nie znalazłem.

logo-contails

Serwis nazywa się Contails i służy do synchronizacji kontaktów z telefonu z tymi w poczcie elektronicznej. Niby nic, ale tak naprawdę nikt nei robi tego tak jak chciałem. A Contails potrafi na przykład automagicznie znaleźć duplikaty i zintegrować je w jedną wizytówkę. Potrafi też oddzielić kontakty ze służbowego telefonu od tych z prywatnego. I jest za darmo, przynajmniej na razie.

Co jednak najfajniejsze, gdański Contails w porównaniu z np. OggSync wygląda bardzo ładnie i profesjonalnie. I choć press release od nich jest koszmarnie nudny, to warto się zainteresować tym serwisem.

Komentarze (3)
Społeczny pasożyt Google.
 Oceń wpis
   
Nowa usługa Google Shared Stuff, (to nie ma nic wspólnego z narkotykami) to kolejny krok do uspołecznienia sieci.

Shared Stuff pozwala łatwo dzielić się linkami przez email lub specjalną stronę ze znajomymi:
podziel się stroną
... oraz przeglądać treści udostępnione nam przez innych użytkowników:
rzeczy udostepnione przez przyjaciółAby skorzystać z usługi wystarczy malutka wtyczka w przeglądarce (pobierz sobie).

Wtyczka share stuff

Dzięki Shared stuff Google buduje "pasożytniczą" sieć społeczną, która wchłania treści z całego obszaru sieci oglądanego przez użytkowników i dostępną za pośrednictwem Google. Podobny pomysł, ale oparty na aplikacji desktopowej ma ekipa Red Hat - nazywa się to Mugshot.org.

Podobne agregatory wydają się być bardziej użyteczne od tradycyjnych serwisów społecznych. Czy oznacza to, że Shared Stuff i mugshot to zwiastuny wnet nadchodzącej "Web 3.0"?

[via: Google Operating System]
Komentarze (6)
Google dla webmasterów
 Oceń wpis
   
Wembaster Tools logo
Google oferuje użyteczne narzędzie dla właścicieli stron internetowych. Początkowo Google Webmaster Tools było prostą aplikacją pozwalającą na wprowadzanie "sitemaps" czyli plików określających strukturę i częstotliwość aktualizacji poszczególnych części serwisu. Dzięki sitemaps Google lepiej indeksował serwis i informował o niezgodnościach między mapą a rzeczywistym stanem witryn. Pozwalało to szybko eliminować błędy w linkach itp.

Narzędzie Google jest jednak ciągle rozwijane - w tej chwili oferuje między innymi cały pakiet interesujących informacji zebranych przez Googleboty wędrujące po stronie.
W Google Webmaster Tools możesz sprawdzić m.in. listę zapytań do Google które najczęściej zwracają w wynikach Twoją witrynę, PageRank dla poszczególnych stron serwisu, linki prowadzące do Twojego serwisu, błędy napotkane przez robota w trakcie indeksowania strony. Google Webmaster Tools informuje także, jeśli któraś z Twoich stron łamie zasady Google's quality guidelines.

Ostatnio dodana funkcja pozwala wyświetlić listę subskrypcji z Twojej strony oraz liczbę osób subskrybujących je przez serwisy Google (iGoogle, Goolgle Reader, Orkut). Oczywiście, ponieważ wielu użytkowników korzysta z innych czytników i agregatorów RSS narzędzie to pozwala jedynie na śledzenie trendów subskrypcji. Warto zwrócić uwagę, że po przejęciu FeedBurner na początku roku, Google podawało także liczbę subskrybentów robotowi Feedfetcher. Żeby jednak skorzystać z tych danych trzeba było mieć konto na FeedBurner lub innym serwisie tego typu.

[via Google Operating System]
Komentarze (0)
Zobacz z czym Cię łączy google
 Oceń wpis
   
Polecam aplikację TouchGraph opisaną dziś przez Download Squad.
TouchGraph to narzedzie pozwalające na wizualizację połączeń między stronami internetowymi na podstawie wyników wyszukiwarki powiązanych stron Google. Dzięki temu na ślicznym obrazku możemy sprawdzić kto do nas linkuje. Możemy też sprawdzić, gdzie piszą o nas nieprzekręcając nazwiska i kto linkuje do informacji o nas.
Podobne narzędzie TouchGraph oferuje dla sieci społecznej Facebooka oraz dla Amazona. Można więc sprawdzić kto się z Tobą koleguje (jeśli jeszcze nie wiesz), albo jakie książki są podobne do wciągającej lektury którą czytałeś w pociągu. To ostatnie narzędzie wydaje się przydatne dla Ministrów Edukacji układających spisy lektur zakazanych :)
Komentarze (0)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]