Zobacz jak Microsoft testuje portal internetowy przyszłości
 Oceń wpis
   

Portal MSN.com należący do firmy Microsoft uruchomił testową wersję (publiczna beta) portalu rozrywkowego przyszłości. Stworzony z użyciem technologii Silverlight interfejs zachwyca. Jeśli tak będzie wyglądać przyszłość portali rozrywkowych, to testowana makieta Yahoo już jest przeżytkiem. O polskich portalach z grzeczności nie będziemy wspominać.

logo msn next

MSN.com, należący do Microsoft portal rozrywkowo-informacyjny to szósta najczęściej oglądana witryna świata. Polska wersja MSN.com wystartowała 13 lutego 2008 roku. We wrześniu 2008 była już na 17 miejscu w rankingu Megapanel/PBI z zasięgiem 19,62 procent. Według statystyk Alexa.com 3 miliony polskich użytkowników MSN to zaledwie 0,2 procenta całego ruchu w tym portalu.

Nie dajmy się zwieść tym statystkom - ta sama Alexa podaje, że 19,6% ruchu w MSN to automatycznie uruchamiana strona konfiguracji przeglądarki Internet Explorer włączana przy pierwszym uruchomieniu. Tak jak strona domowa Microsoft, tak i MSN.com częściowo bazuje na użytkownikach, którzy nie potrafią zmienić swojej strony startowej w przeglądarce.

Mimo to MSN.com ma swoje zalety. W USA korzysta z zasobów informacyjnych należącej do Microsoftu sieci MSNBC. MSN jest też bramą do usług Windows Live, w tym poczty Windows Live Mail (Hotmail) oraz najpopularniejszego komunikatora świata Windows Live Messenger.

Polski MSN to niestety dziadostwo. Partnerem dostarczającym informacje oraz sprzedającym reklamy w portalu jest Gazeta.pl a tłumaczenie interfejsu wciąż jest koślawe (możesz pomóc to zmienić w ramach społeczności Microsoft Connect). Jednak to co pokazała właśnie brytyjska wersja MSN jest naprawdę niezłe.

Tak wygląda MSN next, oraz znana już nieco wcześniej startowa strona w Silverlight, MSN Viewer:

MSN Next

MSN Viewer

Jak pisze Peter Bale, Executive Producer for MSN UK dodanie technologii Silverlight sprawiło, że eksperymanetalny MSN jest naprawdę multimedialny. Dodatkowo osiągnięto (wreszcie) integrację MSN z usługami Windows Live. Ta funkcja nie jest domyślnie dostępna, jeśli jednak masz konto Live i chcesz zobaczyć jak działa MSN Web Applicaton, włącz ją tutaj. Teraz wystarczy wybrać awatar i nickname, a reszta zaimportuje się z twojego profilu Windows Live.

W 2009 roku brytyjski MSN ma zamiar dalej rozwijać swój eksperymentalny projekt - o swoich planach opowiedzieli redaktorom działu technologii w Guardian. Posłuchaj podcastu.

Jeśli lubisz sci-fi, to może Ci się spodobać inny eksperyment MSN UK - serial pod tytułem Kirill. Mnie od treści bardziej zainteresował interfejs odtwarzacza.

 

OK, więc MSN UK testuje przyszłościowe rozwiązania. Ale czy w ogóle taki portal jak MSN ma jakąś przyszłość? Czy Microsoft powinien rozwijać własne treści, zamiast umożliwić - wzorem Google agregowanie i wybór tego co nas interesuje? Innymi słowy: co wolicie: stronę startową Windows Live czy portal MSN [nie chodzi mi o produkty Microsoft, tylko koncepcję redakcji versus agregowania cudzych treści - można porównać Onet i iGoogle, na jedno wyjdzie - PW]? A może widzieliście coś innego jeszcze lepszego?

Komentarze (0)
YouTube to badziew. Sprawdź MSN Video.
 Oceń wpis
   
Microsoft ma nową stronę z serwisem video. Taką, że wnet zbieram szczękę z podłogi.
Przy okazji pokazali zastosowanie nowego sposobu pomiaru zachowań użytkownika, który zapewne będzie standardem (bo Nielsen NetRatings już używa).
Nazywa się to Time on Site i zastępuje odsłony, którymi chwalą się serwisy, które nie potrafią znaleźć użytkowników, za to potrafią ich zmuszać do klikania w poszukiwaniu treści.

OK wróćmy do Microsoftu. Dzięki temu Time on Site oni mają też reklamy, które oglądamy co 3 minuty a nie co film czy co odsłonę jak w starszych prymitywnych rozwiązaniach. :)
Poza tym mają piękny player, który naprawdę działa w trybie full screen, można sobie te filmy osadzać na własnych stronach i wszystko jest piękne.
I jeszcze jedno zdziwienie - MS zrobił tą stronę używając Adobe Flash, zamiast swojego Silverlighta, co znaczy, że możecie ją obejrzeć także z X'owego systemu.

Pięknie jest.
Przy okazji, zapraszam na Aulę.
Komentarze (8)
Poważna luka bezpieczeństwa w MSN Messenger
 Oceń wpis
   
Jeszcze niedawno pisałem jaki Windows Live! jest zaskakująco fajny, aby dziś wrócić na Ziemię.
To było twarde lądowanie.
MSN Messenger screen
Wszyscy użytkownicy komunikatorów Microsoftu: MSN Messenger 6.2, 7.0, 7.5, oraz Windows Live Messenger 8.0 powinni jak najszybciej pobrać aktualizację do wersji 8.1.
Tym razem bezpieczny okazał się Windows 2000 SP4 ze swoją wersją komunikatora (MSN Messenger 7.0.0820).

Nowa wersja MSN Messengera jest tutaj. Wersję komunikatora sprawdza się w Pomoc -> O MSN Messenger. Zaktualizowana wersja to 8.1.0178.00, wcześniejsze wymagają aktualizacji.

W komunikatorze, który wszyscy użytkownicy Windows mają koło zegarka jest dziura pozwalająca na wykonanie zewnętrznego kodu w wypadku zaakceptowania zaproszenia do rozmowy video lub przyjęcia obrazu z kamery internetowej.

Mashable podaje, że Microsoft wiedział o dziurze od początku roku i od tego czasu można było pobrać zaktualizowaną wersję, ale dopiero teraz problem stał się znany reszcie świata i dopiero teraz Microsoft zaleca aktualizację wszystkim użytkownikom. Polityka bezpieczeństwa Redmond nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

Więcej informacji w biuletynie Microsoftu.
Komentarze (0)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]