Milion do wzięcia, tym razem naprawdę.
 Oceń wpis
   

W dzisiejszej Polityce znajdziecie całostronicową reklamę w której Money.pl obiecuje MILION złotych na rozwój startupa. Lekko zaskoczony poprosiłem prezesa Money.pl, Arka Osiaka o wiecej informacji.

PW: Dlaczego właśnie w taki sposób promujecie konkurs (ogłoszenia w prasie)?

AO: Konkurs będzie promowany przede wszystkim w internecie. Tutaj lokujemy główną część budżetu. Kampania startuje od przyszłego tygodnia na branżowych serwisach informacyjnych, cel: poinformowanie branży. W drugim etapie w miejscach odwiedzanych przez potencjalnych adresatów akcji: na blogach (dzięki Blogvertising.pl) oraz na serwisach technologicznych. Akcje internetowa wspierają reklamy w prasie - magazyny branżowe, magazyny opiniotwórcze, dzienniki. Chcemy aby o akcji było głośno.

PW: Z jakimi startupami współpracujecie teraz? Jak oceniacie tą współpracę?

Praktycznie wszystkie nasze spółki oprócz Legalsupport (e-prawnik.pl) są start-up'ami :)

Współpraca układa się dobrze, wszyscy jesteśmy mocno zaangażowani. Favore.pl systematycznie powiększa bazę uslugodawców i zasięg (co widać na Alexa), pracujemy nad komercjalizacją. Brand New Media uruchamia wlanie nowa platformę Blogvertising, która zastąpi Krytyków. Razem z DigitalAll za chwile pokażemy pierwsze efekty współpracy. BusinessClick pozyskał już 65 wydawców biznesowych i ponad dwa razy tyle klientów, a obecnie prowadzi rozmowy z partnerami z Niemiec, Ukrainy i Rumunii. Oczywiście wciąż przy wsparciu Money.pl. Za dwa, trzy miesiące można spodziewać się konkretnych efektów tych rozmów.

PW: Skąd pomysł?

AO: Money.pl jest postrzegany jako czołowy portal finansowy, ale już nie wszyscy wiedza ze w ciągu ostatniego roku zainwestowaliśmy w 5 kolejnych spółek. Akcja ma zwrocić uwagę na ten aspekt naszej działalności. Nie zamieniamy się w fundusz. Jako uczestnik rynku, wydawca, grupa internetowa, umacniamy nasza pozycje na coraz trudniejszym rynku.

PW: Czy przed konkursem dostawaliście zgłoszenia startupów?

AO: Tak, ale stosunkowo niewiele i niepowiązanych z nasza działalnością lub bez odpowiedniego potencjału na rozwój.

PW: Dlaczego jesteście lepsi niż fundusze VC, które mają podobne akcje?

AO: Kiedy inwestuje inwestor finansowy, już na początku myśli o tym kiedy wyjdzie ze spółki i ile na tym zarobi. Głównym celem jego inwestycji jest zwrot z zainwestowanego kapitału. Kiedy inwestuje inwestor branżowy, strategiczny, taki jak Money.pl, myśli przede wszystkim o tym jak najszybciej - wykorzystując cala grupę spółek i relacji pomiędzy nimi - rozwinąć spółkę będącą przedmiotem inwestycji.

Inwestor finansowy nie zawsze rozumie biznes internetowy, rzadko jest w stanie wnieść know-how i relacje rynkowe. Inwestor branżowy oprócz tego, ze posiada pieniądze, posiada również większą wiedzę, doświadczenie i umiejętności w danym obszarze rynku.

PW: A co jeśli będzie kilka fajnych startupów, albo trzeba będzie włożyć w biznes więcej niż milion?

AO: Deklarujemy co najmniej milion złotych. Ta kwota jest pewnym wyznacznikiem w jakie projekty celujemy przy pomocy tej akcji. Do tej pory zainwestowaliśmy juz kilka milionów złotych i pewnie kilka kolejnych milionów zainwestujemy w niedalekiej przyszłości.

PW: I wszystko co chciałbyś powiedzieć, ale nie mogłeś napisać na swojej stronie ;)

AO: Strona będzie się rozrastać. Wkrótce pojawi się sekcja FAQ. Dostajemy już pierwsze pytania od start-up'ów :)

 

Jeśli spodobało Wam się co mówi Arek i brakuje Wam miliona, zajrzyjcie na www.milionnastartup.pl

Wybaczcie brak negatywnego komentarza i złośliwych pytań, ale autor był związany z Money.pl i dobrze to wspomina.

Komentarze (18)
Krytycy z Money.pl
 Oceń wpis
   
Tadam! Trochę wody w Odrze i Wiśle uplynęło i Krytycy.pl dołączyli do grupy Money.pl. Nowa spółka BrandNewMedia, w której 70% udziałów ma Money.pl będzie zajmować się innowacyjną reklamą na blogach (Krytycy.pl), oraz prowadzeniem prostego agregatora informacji z blogów (BlogNews.pl).Dzięki włączeniu Krytyków do oferty grupy Money.pl, można mieć nadzieję, że reklama na blogach stanie się czymś znanym wśród dotychczasowych klientów największego w Polsce portalu finansowego. To może oznaczać spory zastrzyk pieniędzy dla polskiej blogosfery, a przynajmniej tej jej części, która na blogowaniu chce zarabiać. Jeśli zaś na blogach pojawią się reklamy instytucji finansowych, to powaga blogów jako medium również wzrośnie.

Jestem przekonany, że Maciek Zawadziński, jako prezes BrandNewMedia nie zmarnuje szansy i trzymam kciuki za dalsze losy jego projektów.

Money.pl inwestuje w coraz ciekawsze przedsięwzięcia: Legalsupport czyli serwisy: e-prawnik.pl i eporadniki.pl, Favore.pl - porównywarka ofert usługodawców, MyStock.pl - społeczność inwestorów giełdowych oraz BusinessClick - biznesowa sieć reklamy kontekstowej, to tylko ostatnie 6 miesięcy. Wszystkie te serwisy są innowacyjne i pokazują nowe sposoby na zarabianie w internecie - a o ile wiem to jeszcze nie koniec listy.

Za jakiś czas okaże sie, które z tych pomysłów były dobre (może wszystkie?). Najważniejsze, że w Money.pl ciągle widać chęć rozwoju i innowacji, mimo ciężkich doświadczeń z pierwszej bańki. Duch garażowy w tej firmie nie zginął :)


[Autor współpracował z Money.pl]
Komentarze (2)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]