Mystock.pl - wpuściliśmy testerów!
 Oceń wpis
   
Nareszcie. Od dziś zarejestrowani wcześniej testerzy mogą korzystać z MyStock.plMyStock.pl
to stworzona przez zespół Money.pl społeczność inwestorów.

Uczestnicy MyStock.pl mają do dyspozycji "wykop" wiadomości i opinii dotyczących inwestowania, tematyczne grupy dyskusyjne oraz wiadomości wewnętrzne. Oczywiście można też dodawać znajomych, przeszukiwać serwis itd. itp.

Wszystkie działania użytkownika w serwisie, a w szczególności dodawane opinie są nagradzane punktami przydzielanymi przy pomocy specjalnego algorytmu. Dzięki temu osoby mające trafne spostrzeżenia zdobywają punkty i stają się Top Stockerami. Osoby, których opinie nie sprawdzają się mają odpowiednio obniżaną punktację.

Na podstawie rankingu punktów inni użytkownicy mogą ocenić poziom wiedzy i wiarygodność autorów opinii. Dodatkowo dzięki "wykopowemu" głosowaniu użytkownicy widzą, który walor jest "gorący".

To połączenie sprawia, że MyStock.pl staje się jedynym w swoim rodzaju źródłem wiedzy wprost z parkietu giełdy. Dla najskuteczniejszych 3000 użytkowników MyStock.pl zapewni też bezpłatny dostęp  do notowań GPW online.

MyStock.pl jako część Money.pl trafia do ludzi zainteresowanych finansami i inwestowaniem. Nasi użytkownicy to naprawdę "smart mob" - dzięki naszej wiedzy wspólnie zarobimy więcej na naszych inwestycjach.

Podsumujmy: mamy serwis społecznościowy pełen ludzi znających się na inwestowaniu, którzy na bieżąco oceniają wagę informacji znalezionych w Sieci i na ich podstawie dokonują typowań wyrażanych w opiniach. Opinie te są oceniane i komentowane przez innych inwestorów, a ich trafność wpływa na ranking wiarygodności autora.  Zarówno informacje jak i opinie inwestorów sa dyskutowane, istnieją też grupy tematyczne w których użytkownicy dzielą się wiedzą na interesujące ich tematy. W sumie tworzy to miejsce, którego żaden inwestor giełdowy nie może ominąć. Trzymamy rękę na pulsie giełdy :)

W Polsce w 2006 roku było 200 tysięcy aktywnych rachunków maklerskich, 29% z nich dostawało dyspozycje przez internet. Oznacza to, że możemy liczyć na około 60 tysięcy użytkowników korzystających z MyStock.pl. Wraz z rozwojem rynku finansowego i zwiększaniem się penetracji internetu liczba ta powinna rosnąć.

O Mystock.pl przeczytacie też  na Antyweb. Wcześniej o naszym serwisie informował Internet Standard.
Komentarze (2)
Blimp na GPW :)
 Oceń wpis
   
Nie, tym razem nie chodzi o sterowiec Rona Paula. Ten wpis to całkowita prywata.
Pamiętacie jak powstawał mój ulubiony Blip i na Bootstrapie podpatrzyli go ludzie z Grono.net aby za chwilkę odpalić "Blimpa"?
Teraz jest podobna historia. Kiedy bawiliśmy się na warszawskiej imprezie Money.pl w ramach niespodzianki ujawniliśmy powstanie Mystock.pl - społeczności dla giełdowych inwestorów.
Beta testy już za chwilkę, Piotrek Zalewski napisał o tym w Internet Standard, poszła też informacja w Press.pl

Tymczasem dziś na konferencji na GPW okazało się, że już jest społeczność dla inwestorów - przynajmniej dla tych z newconnect? Kto ją zrobił?
Oczywiście Zombie polskich serwisów społecznościowych - czyli biznes.net.
Ten sam, który wiedziony niezbadanymi przesłankami wcześniej wykupił na przykład domeny wykop.net, wykop.biz i wykop.info, ale już ich nie przedłużył.

Nowy serwis ma teraz 8 użytkowników, o przepraszam 9, a co dopisałem się.

OK. Więc teraz GPW + Biznes.net mają pierwszą społeczność inwestorów giełdowych.
Mystock.pl miał za to jako pierwszy informację prasową, Michał Faber chyba jeszcze nic nie rozesłał.

Mystock.pl nie jest pierwszy chronologicznie, ale jestem pewien, że to u nas będą użytkownicy
Bo to w Money.pl rozmawiamy o pieniądzach.
[update: na prośbę czytelników daję link do wrażego serwisu - jednak coś się przestał ładować]
[wpis jest prywatną opinią autora i nie jest oraz nie może być interpretowany jako opinia Money.pl czy podmiotów zależnych. Autor jest związany z projektem MyStock.pl i Money.pl]
[Update: według alexa.com nie uruchomiony jeszcze serwis Mystock.pl na przełomie stycznia i lutego odnotował ruch większy niż cały serwis biznes.net - patrz wykres poniżej.]
Komentarze (21)
Gadu Gadu zniknie z giełdy w tym roku?
 Oceń wpis
   

gadu logo
Naspers Ltd. (NPSN) firma działająca w branży Internetu i mediów, ogłosiła dzisiaj publicznie zamiar kupna 100% udziałów spółki Gadu-Gadu S.A. poprzez zależne od siebie spółki Myriad International Holdings B.V. i MIH Poland Holdings B.V.
Naspers planuje objąć wszystkie akcje do 13 grudnia 2007 roku.
Warsaw Equity Holding Sp. z o.o. – większościowy akcjonariusz spółki Gadu-Gadu S.A., posiadający 55,05% akcji – zdecydował się sprzedać swoje udziały firmie Naspers Ltd, dzięki czemu nowy akcjonariusz nabędzie pakiet kontrolny akcji Gadu-Gadu S.A.

Przygoda GG z giełdą była krótka, pozwoliła jednak spółce zgromadzić kapitał niezbędny... no właśnie, chyba nie bardzo wiedziano na co ten kapitał. Próby ekspansji na Wschód chyba nie wypaliły, blip nadal jest niszowy.

Za to udało się zatrudnić 100 osób (to prawie dwa razy więcej niż pracuje u nas w money.pl) aby finalnie znaleźć inwestora branżowego.
Naspers to udziałowiec firmy Tecent, która ma największy chiński komunikator o nazwie QQ. W Rosji inwestycją Naspersa jest Mail.ru, a w Południowej Afryce rozwija platformę telewizji internetowej.

Ciekawe co Naspers zaproponuje użytkownikom GG.

[więcej informacji biuro prasowe GG]
[update: jest już wezwanie do sprzedaży]
Komentarze (2)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]