Skype na Symbian - już jest!
 Oceń wpis
   

Użytkownicy telefonów z Symbian OS od dawna mogą korzystać z telefonii VoIP. Najpopularniejszy program z tej kategorii, Skype, nie miał jednak swojej wersji dla Symbiana. Aż do wczoraj.

Skype dla Symbian OS jest jeszcze w wersji Beta i na razie obsługuje kilkanaście modeli telefonów.

Tu możesz pobrać Skype dla Symbian S60 3rd Edition Feature Pack 1, czyli telefonów Nokia E71, Nokia E63, Nokia E66, Nokia N82, Nokia E51, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N81, Nokia N81 8GB oraz Nokia E90.

Stąd pobierzesz Skype dla Symbian S60 3rd Edition Feature Pack 2, czyli telefonów Nokia N96, Nokia N85, Nokia 5320, Nokia 6210 Navigator, Nokia 6210 Classic, Nokia N78, Nokia N79.

Pamiętaj, że Skype zżera pakiety jak odkurzacz. Jeśli nie masz dobrej taryfy na transmisję danych w abonamencie, zabawa z nim przy połączeniu 3G może Cię sporo kosztować. Za to jeśli używasz połączenia WiFi, Skype w telefonie to całkiem fajna opcja.

Testowy Skype ma jednak ograniczone możliwości - najbardziej brakuje tu komunikacji z innymi IM i serwisami społecznościowymi. Wygląda na to, że Nimbuzz i Fring na razie nie mają czego się obawiać.

[via: skype blog]

 

Komentarze (1)
W której społeczności znajdziesz dziewczynę (chłopaka)?
 Oceń wpis
   

Jest wiele powodów, dla których ludzie korzystają z serwisów społecznościowych. Jak zwykle bywa z ludzkimi aktywnościami, także w tym wypadku najważniejsze dwa to pieniądze (czytaj jedzenie), oraz przyjaźń (czytaj seks).

Co jednak zrobić, aby nie ugrzęznąć w serwisie pełnym podbnych Tobie desperatów/desperatek tej samej płci? Na szczęście serwis Pingdom przeprowadził mały research pozwalający ustalić liczbę potencjalnych partnerek/partnerów w popularnych sieciach społecznościowych. Na podstawie narzedzia Google AdPlanner udało się zbadac rozkład płciowy w 19 popularnych serwisach. Co prawda dane dotyczą tylko użytkowników i użytkowniczek z USA, ale zawsze to coś. 

Mamy dobrą wiadomość dla geeków płci męskiej i gorszą dla dziewczyn. Aż 84 proc. społecznościówek ma przewagę kobiet - 16 na 19 badanych serwisów!

Niestety dla facetów, najwięcej dziewczyn jest na tych najgorszych z punktu widzenia polskich użytkowników. Rządzi zapomniane u nas Bebo (66 proc. kobiet) i MySpace oraz Classmates (64 proc.). Całkiem możliwe, że pominięta w amerykańskim badaniu Nasza-Klasa również jest niezłym terenem łowieckim dla samców.

Nasze ulubione, geekowe serwisy spisują się słabo. Na Slashdot ponad 80 procent użytkowników to (zapewne szczęśliwi w swoim gronie) faceci. Za to Twitter i Facebook nie są najgorsze, mają około 60 procent kobiet na pokładzie - rozkład podobny do tego w prawdziwej populacji.

Poniżej oryginalny wykres z bloga Royal Pingdom:


Choć powyższy wpis może się wydawać niepoprawny politycznie, to pytanie stawiane przez Royal Pingdom jest bardzo interesujące.

Co przyciąga kobiety do serwisow społecznościowych takich jak Bebo? Dlaczego Last.fm podoba się raczej mężczyznom, a MySpace na odwrót? Czy "mamy więcej kobiet" może być USP dla serwisu społecznościowego?

Komentarze (0)
Rumuński startup. Chapeaux bas!
 Oceń wpis
   

Właśnie zbieram szczękę z podłogi, bo Microsoft BizSpark zaprezentował jeden ze swoich startupów. Rumuński. O nazwie Startech.

Co robi Startech? Sprawia, że kazda firma może bezboleśnie wejść do świata mobilnego internetu. Dwie główne usługi proponowane przez Startech to dosotosowywanie istniejących serwisów www do urzadzeń mobilnych, oraz generowane w czasie rzeczywistym statystyki mobilnego ruchu.

Największym serwisem korzystającym ze startech jest teraz ShareMobile.ro, rumuński odpowiednik niesławnego serwisu odsiebie.com, tyle, że dla telefonów komórkowych. Choć dostosowanie serwisu do telefonu Nokia N97 nie jest najlepsze (patrz niżej), to funkcja statystyk zrobiła na mnie naprawdę niezłe wrażenie.

[ShareMobile w wersji Startech na N97]

[Strona statystyk Startech]

Startech ma na razie niewielu Klientów, na dodatek ich użytkownicy pochodza głównie z Rumunii i Nigerii. Mimo to, warto zauważyć, że używane na tych rynkach urządzenia nie odbiegają od tych z bogatszych krajów. Globalizacja.

[marki telefonów w statystykach startech]

Na stronie Microsoft BizSpark znajdziecie też wywiad z szefem Startech, Alexandrem Dacian Stanciu.

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział: Microsoft BizSpark to globalny program mający ułatwiać technologicznym startupom korzystanie z technologii Microsoft. Informatyczny gigant przez trzy lata udostępnia uczestnikom BizSpark pakiet darmowych licencji na swoje oprogramowanie, wsparcie techniczne, oraz dostęp do szeregu usług oferowanych przez sieć ponad 600 lokalnych partnerów programu. Dołączenie do programu kosztuje jedynie jednorazową opłatę w wysokości stu dolarów.

Z pomocy Microsoftu w ramach programu BizSpark mogą skorzystać tylko firmy istniejące krócej niż 3 lata, mające przychody poniżej pół miliona dolarów rocznie i tworzące oprogramowanie lub usługi oparte na technologiach Microsoft. Więcej znajdziecie w fajnej prezentacji z Auli, tutaj.

 

Komentarze (1)
LinkedIn - Od dziś naprawdę (?) otwarci na biznes.
 Oceń wpis
   

LinkedIn, serwis społecznościowy dla "profesjonalistów" i zorientowany na relacje biznesowe idzie w ślady Facebooka. Od dziś każdy może tworzyć aplikacje działające w serwisie. Udostępniono także widgety pozwalające korzystać z funkcji serwisu na innych witrynach.

LinkedIn ma teraz około 50 milionów użytkowników. Od niedawna pozwalał na częściową integrację konta na LinkedIn ze statusami z Twittera i Facebooka. Serwis dopuszczał też kilka aplikacji, takich jak BlogLines czy Amazon Affiliate wyświetlających informacje na profilach użytkowników.

Pierwsze zapowiedzi otwarcia serwisu na zewnętrzne aplikacje pojawiły się ponad dwa lata temu. Dziś LinkedIn wreszcie udostępnił programistom narzędzia. Podobno są one proste w obsłudze i oferują spore możliwości. Przykładem nowej aplikacji do LinkedIn może być wyszukiwarka informacji z profili knx.to. Serwis pozwala na wyszukiwanie informacji w profilach znajdujących się w sieci użytkownika prowadzącego wyszukiwanie.

Niestety większość pierwszych zastosowań sprowadza się do listowania "streamu" z LinkedIn robiąc tą sieć społeczną kolejnym Twitterem. Szkoda, bo LinkedIn już był zintegrowany z Twitterem i taka funkcjonalność Tweetdecka nie tylko nic nie wnosi, ale zwiększa liczbę duplikatów informacji.

Marshall Kirkpatrick z RWW zwraca też uwagę na ograniczenia stawiane przez zagmatwana licencję i warunki korzystania z API LinkedIn. Podobno warunki te zmieniały się już w trakcie pierwszych godzin po ich publikacji.

Mimo to, warto docenić kolejny serwis pozwalający na dodawanie zewnętrznych aplikacji. Myślicie, że coś się z tego wykluje?

Komentarze (0)
Nowa Opera - teraz z Opera Unite
 Oceń wpis
   

Tradycyjnie Wnet powiadamia o nowej wersji ulubionej przeglądarki.

Nowa Opera 10.10 to pierwsza stabilna wersja z rewolucyjnym rozwiązaniem Opera Unite, zamieniającym każdy komputer w serwer internetowy. Możesz teraz łatwo udostępniać pliki, muzykę, zdjęcia a nawet utrzymywać stronę internetową bez korzystania z zewnętrznych usługodawców. Po prostu włącz nową Operę.

Pełen opis Opery znajdziecie na Softonic, gdzie można również pobrać program w wersji dla Windows.

Linki na stronie producenta: Windows, Mac, Linux.

Wszystkie wersje tutaj.

Komentarze (0)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]