Ty decydujesz - podpisz apel Greenpeace i uratuj Ziemię
 Oceń wpis
   

W trakcie Konferencji Klimatycznej w Kopenhadze politycy będą mieli kolejną, być może ostatnią szansę, aby zatrzymać zmiany klimatyczne grożące unicestwieniem naszej cywilizacji. Warto im o tym przypomnieć za pośrednictwem akcji Greenpeace - Ty Decydujesz.

Więcej o zagrożeniu płynącym ze zmian klimatycznych i sposobach zapobiegania dowiesz się na stronie Climate Crisis. Zobacz też oficjalną stronę Konferencji Klimatycznej ONZ.

Inna akcja związana z kopenhaskim szczytem: Ograniczmy emisję o 40%.

Komentarze (18)
Przeprowadziłem się do Barcelony. Ty też możesz to zrobić!
 Oceń wpis
   
Od dziś wnet jest prowadzony ze słonecznej Barcelony, stolicy Katalonii. W tym pięknym mieście tworzy się (albo już jest) europejskie centrum inwestycji IT. Przykładam do niego swoją lepką rączkę jako Content Director Poland w Softonic.

logo softonic

Softonic to jedna z największych na świecie stron internetowych umożliwiających pobieranie oprogramowania. Jego zalety to:

  • zaawansowana wyszukiwarka programów,
  • własne, oparte na testach recenzje w językach angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim a wkrótce także polskim, włoskim, niderlandzkim...
  • własne screenshoty testowanych programów
  • porównywarka oprogramowania, pozwalająca na wybór optymalnego dla Twoich potrzeb rozwiązania
  • możliwość bezpiecznego zakupu licencji na oprogramowanie w płatnych wersjach
  • usługi Premium zapewniające pewny dostęp do oprogramowania oferowanego przez Softonic
  • powiadamianie o nowych wersjach używanego przez Ciebie oprogramowania.

Jest więc pięknie, słońce, świetny serwis i miejsce pracy wybrane właśnie drugim z najlepszych w Hiszpanii w kategorii do 100 pracowników.

Właśnie w tych 100 pracownikach leży mój jedyny problem, który być może pomożecie rozwiązać.

Kliknij proszę na ten link: it-content-editor-softonic-polish.

Jeśli masz ochotę na pracę w Barcelonie, zgłoś się za pośrednictwem tego ogłoszenia. Potrzebujemy tu co najmniej dwóch osób, które lubią pisać i interesują się oprogramowaniem na Windowsy, Jabłka, Linuksa i/lub urządzenia mobilne.

Oczywiście oprócz mnie nikt nie mówi tu po polsku, więc wymagany jest angielski a hiszpański jest dużym plusem.

Komentarze (16)
Zbrodniarze Internetu - Bankier, hazardzista i pedofil.
 Oceń wpis
   


Second Life. Gra – nie gra. Miejsce w którym ludzie dowolnie kształtują swój świat według własnych wyobrażeń. Powinien być światem idealnym jak nasze marzenia. Jest jednak ułomny – tak jak każdy z nas.

Second Life to miejsce w którym korporacje testują swoje produkty, badacze obserwują zachowania graczy i pytają ich o zdanie. To co sprawdza się w Second Life ma szansę stać się światowym trendem.

SL ma swoją czarną stronę – cybernetyczną przestępczość. Jest ona podobna do tej znanej z realnego świata. Są przestępstwa z użyciem przemocy, jest terroryzm, są nawet rasistowscy politycy, tacy jak Le Pen – mimo, że awatary nie mają rasy.

Jednak tylko trzy rodzaje przestępstw w Second Life są bezwzględnie ścigane, karane, zabronione.

Pierwszy to przestępstwa seksualne – pedofilia, zoofilia, przemoc seksualna.

Drugi to hazard. Ten zakaz wymusił realny świat, a konkretnie rząd Stanów Zjednoczonych reprezentowany przez FBI. Społeczność SL lubiła hazard, jednak władze zmusiły Linden Lab do zakazania tej formy rozrywki.

Trzecie przestępstwo będzie ścigane od 22 stycznia. To prowadzenie banku. Społeczność Second Life uznała, że operatorzy banków są nieuczciwi i Linden Lab podjęło decyzję o zlikwidowaniu całego sektora bankowego w gospodarce wirtualnego świata.

Przypomnijmy powody tej decyzji – krach banku Gingko Financial zadłużonego na 200 milionów Lindenów – czyli równowartość 750 tysięcy USD, niewiarygodne schematy finansowe takie jak system konsorcyjny Ponziego, brak zabezpieczeń finansowych banków.

Pamiętacie pierwsze akapity tego wpisu? Second Life jest zdaniem niektórych ekspertów miejscem, gdzie obserwujemy to co stanie się za chwilę w realnym świecie. Skoro tak, to może i w realnym świecie zorientujemy się, że bankowość to przestępstwo przeciw nam.

Populizm? Niekoniecznie, spójrzmy co dzięki bankom stało się z amerykańskim rynkiem nieruchomości. Spójrzmy jak działania banków wywołują kryzysy walutowe. Spójrzmy na reklamy mówiące o kredytach na 5 a nawet 0 procent - gdy w rzeczywistości kredyt kosztuje ponad 1/3 swojej wartości, tyle że ukrytych przed ustawowymi zabezpieczeniami w postaci „opłat”, „ubezpieczeń” itp.

W Second Life ludzie uznali, że każdy bankier to przestępca, który chce im ukraść pieniądze. A w Polsce?

[inspirowane TechCrunch]
Komentarze (4)
Znasz się na komputerach, więc jesteś głupkiem.
 Oceń wpis
   
Tak mniej więcej można streścić zdanie laureatki literackiej nagrody Nobla, Doris Lessing o użytkownikach internetu.

Dużo mądrzejsze od nas są dzieci z Zimbabwe, które mimo iż nie jedzą przez kilka dni, proszą znajomego pisarki o książki. Widocznie na jedzenie od tego faceta już nie liczą.

Oczywiście jeśli dostarczymy tym dzieciom chleb i 100dollar laptop z dostępem do Sieci, natychmiast przestaną one interesować pisarkę. Głupie dzieciaki, żyjące w pofragmentowanej kulturze, które nie muszą nikogo o nic pytać bo mogą sprawdzić w Google albo wikipedii nie zapłacą koledze Lessing za wykład...

Zarówno Lessing, jak i goszczący niedawno w Polityce Andrew Keen wykazują się dużą dezynwolturą nie dostrzegając, że w gruncie rzeczy rewolucja internetu jest podobna do rewolucji Gutenberga.

 Druk także rozszerzył dostęp do wiedzy i ograniczył rolę niepotrzebnych już pośredników fałszujących rzeczywistość i jeszcze pobierających za to opłatę. Odkąd każdy miał w domu drukowaną Biblię wykład lokalnego klechy nie był już niezbędny. Narodził się więc protestantyzm, rozpoczęła się reformacja.
Wraz z dostępem do coraz większej ilości drukowanych informacji malała w ogóle rola religii a rosła rola nauki. Oczywiście reakcje pozbawianych kontroli nad informacją księży i polityków były i są podobne jak teraz. Histeryczne oskarżenia, indeksy "zakazanych nośników informacji". Żałosne próby zniszczenia książek, lub ich czytelników przy użyciu ognia.

Internet jest kolejnym krokiem. Teraz informacja jest dostępna jeszcze szybciej, jeszcze taniej, jeszcze szerzej. W przeciwieństwie do druku koszty wprowadzenia informacji do obiegu w internecie są bardzo niskie. To niepokoi oczywiście wszystkich tych, którym udało się zaistnieć i zarobić w kulturze druku - teraz bowiem politycy, dziennikarze i literaci muszą się zmagać z konkurencją użytkowników internetu, którzy nigdy nie mieliby możliwości wypowiedzi w formie wysokonakładowego druku.

Pojawia się więc opór. Politycy starają się ograniczyć dostęp do zasobów sieciowych tworząc np.
Chiński wielki firewall lub polski program belfer. Dziennikarze z trudem uczą się konkurować z blogosferą i dziennikarstwem obywatelskim. Stare media próbują wykupić platformy blogowe i dziennikarskie aby przejąć kontrolę nad treścią tworzoną przez użytkowników i cenzurować ją przez manipulowanie jej ekspozycją i przykrywanie własną treścią. A literaci jak Doris Lessing wyzywają nas od matołów.
A Andrew Keen? To taki mały przykład mentalności faceta z Klondike w okresie gorączki złota. Dobiegł trochę wcześniej, a teraz mierzy ze sztucera do wszystkich, którzy zbliżają się do jego złotonośnej działki. Chciałby monopolizować internet i sprzedawać swoje usługi.
Nic z tego kochani. Nie zatrzymacie nas, tak samo jak Kościół nie zatrzymał druku.

Dzieci z Zimbabwe czekają na wiedzę, nie na epicką prozę Pani Lessing i wykłady jej okrutnych przyjaciół.
[inspirowane: TechCrunch]
Komentarze (21)
Superkomputerowa pornografia
 Oceń wpis
   
Prawdziwa orgia dla komputerowych geeków, zapraszam:
Zbudowana przez wolontariuszy najwspanialsza tymczasowa sieć komputerowa SCinet - 200 Gbps do Internetu. Naga.


SiCortex SC5832 - ponad 5 000 procesorów o łącznej mocy 5 teraflopów w jednej maszynie.

Więcej takich i podobnych zdjęć znajdziecie na Wired w fotorelacji z konferencji o superkomputerach SuperComputing07 [pod tym linkiem też są sprośne zdjęcia].
Zdjęcia powyżej są autorstwa Dave'a Bullocka.
Wpis zainspirowany boingboing.
Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]