Rekord świata Firefoxa!
 Oceń wpis
   
Download Day 2008 - szalony rekord świata w pobieraniu Mozilla Firefox. Brzmi faktycznie nieźle.
Dołącz do tego wydarzenia i korzystaj z wersji 3.0 Firefox, który w wersji 2.0 jest już najpopularniejszą przeglądarką.
Mimo pewnych zastrzeżeń, związanych z bliską (może zbyt bliską) współpracą Mozilli z Google, na pewno nie pożałujecie zapisania się akurat do tej akcji.
Fx to przeglądarka, której używam na codzień, ponieważ może robić to, czego potrzebuję. Jej główną zaletą jest możliwość modyfikacji.
Dlatego nie ma na co czekać, zapisz się do bicia rekordu i wreszcie zrób coś największego na świecie :)

Komentarze (1)
Krytycy z Money.pl
 Oceń wpis
   
Tadam! Trochę wody w Odrze i Wiśle uplynęło i Krytycy.pl dołączyli do grupy Money.pl. Nowa spółka BrandNewMedia, w której 70% udziałów ma Money.pl będzie zajmować się innowacyjną reklamą na blogach (Krytycy.pl), oraz prowadzeniem prostego agregatora informacji z blogów (BlogNews.pl).Dzięki włączeniu Krytyków do oferty grupy Money.pl, można mieć nadzieję, że reklama na blogach stanie się czymś znanym wśród dotychczasowych klientów największego w Polsce portalu finansowego. To może oznaczać spory zastrzyk pieniędzy dla polskiej blogosfery, a przynajmniej tej jej części, która na blogowaniu chce zarabiać. Jeśli zaś na blogach pojawią się reklamy instytucji finansowych, to powaga blogów jako medium również wzrośnie.

Jestem przekonany, że Maciek Zawadziński, jako prezes BrandNewMedia nie zmarnuje szansy i trzymam kciuki za dalsze losy jego projektów.

Money.pl inwestuje w coraz ciekawsze przedsięwzięcia: Legalsupport czyli serwisy: e-prawnik.pl i eporadniki.pl, Favore.pl - porównywarka ofert usługodawców, MyStock.pl - społeczność inwestorów giełdowych oraz BusinessClick - biznesowa sieć reklamy kontekstowej, to tylko ostatnie 6 miesięcy. Wszystkie te serwisy są innowacyjne i pokazują nowe sposoby na zarabianie w internecie - a o ile wiem to jeszcze nie koniec listy.

Za jakiś czas okaże sie, które z tych pomysłów były dobre (może wszystkie?). Najważniejsze, że w Money.pl ciągle widać chęć rozwoju i innowacji, mimo ciężkich doświadczeń z pierwszej bańki. Duch garażowy w tej firmie nie zginął :)


[Autor współpracował z Money.pl]
Komentarze (2)
Kompromitacja PayPal - nie ufaj płatnościom internetowym
 Oceń wpis
   

Wszyscy znają zapewne PayPal. To jeden z najpopularniejszych serwisów obsługujących płatności elektroniczne. PayPal jest częścią eBay – używany jest do zabezpieczenia transakcji na tej największej na świecie internetowej platformie aukcyjnej. Trudno mu nie ufać. Jednak takie zaufanie może się skończyć bankructwem.

Wszystko to z powodu małego błędu w rozwijanym menu. Efektem tej małej usterki jest uniemożliwienie obsługi transakcji kierowanych do strony spoza kraju zamieszkania płatnika. Innymi słowy PayPal nie obsługuje już transakcji międzynarodowych [edited dzięki Vroobelek] od nowych użytkowników. Wygląda to tak:


Błąd jest znany co najmniej od 15 maja, jednak do tej pory go nie naprawiono. PayPal ograniczył się do potwierdzenia problemu. Tymczasem klienci serwisu ponoszą ogromne straty i wściekają się coraz bardziej.

Tymczasem mogą sobie poszukać innego serwisu, albo wysłać pieniądze "zwykłym bankiem" lub Western Union. Ponosząc kolejne straty z powodu prowizji i straconego czasu.

[via TechCrunch]
Komentarze (3)
Szef Microsoftu obrzucony jajami przez fanów Linuxa!
 Oceń wpis
   
Podczas wizyty na węgierskim Uniwersytecie Ekonomicznym (odpowiednik naszej SGH), Steve Ballmer dostał jajem w głowę!

Dlaczego? To oburzeni studenci – linuksiarze zemścili się za kontrakt, jaki Microsoft podpisał z węgierskim rządem. Zamiast wybrać darmowe, otwarte oprogramowanie, węgierscy podatnicy zapłacą miliony dolarów za oprogramowanie z Redmond. Programy Microsoftu będą instalowane na komputerach w węgierskich szkołach. W rezultacie w kraju naszych bratanków M$ umocni swój monopol na co najmniej jedno pokolenie.

Studenci linuksiarze żądają zwrotu swoich pieniędzy, ale na razie stracili tylko pieniądze na jaja. Za to było śmiesznie, zresztą sami zobaczcie:

Steve Ballmer liczy zapewne na to, ze jajeczna maseczka pozwoli mu na odzyskanie owłosienia. Ciekawe czy węgierski występ zainspiruje go w trakcie kolejnych rozmów z Jerzym Yangiem. Co powiecie na transmitowaną online walkę na jaja dwóch multimilionerów?

Komentarze (24)
Dolina Krzemowa, czy warto o niej marzyć?
 Oceń wpis
   

W streamingu z konferencji Internet 2k8 mogłem zobaczyć Marcina, żałującego, ze w Polsce nie będzie Krzemowej Doliny.


 

wschód słońca nad silicon valley

Tak jakby było czego żałować. Prawda jest taka, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Na przykład w Barcelonie wcale nie jest ostatnio tak słonecznie jak myślicie, nawet deszcz padał.

A w Dolinie Krzemowej jest podobno bardzo gorąco, a poza tym ludzie:

- dużo piją

- pracują po nocach

- oszukują się nawzajem na spore pieniądze

- wyzywają się od najgorszych

Dotyczy to tych największych, do których pewnie aspirują twórcy polskich start-upów. Zacznijmy od świeższej historii, czyli wojny Wired z TechCrunch.

O co chodzi? TechCrunch podpisał umowę o współpracy z Washington Post.
Washington Post to taka papierowa gazeta, która jest znana w USA ze swojej rzetelności.

TechCrunch znacie, Mike Arrington, gwiazda społeczności, inwestor i znany bloger recenzuje tam nowe projekty internetowe.
Problem w tym, że TechCrunch nie ma wiele wspólnego z etyką dziennikarską, z jakiej słynie Washington Post. Arrington pisze o projektach, w które sam inwestuje, lub których właścicielami są jego kumple. Nie jest bezstronny i niczego nie gwarantuje. To bloger a nie dziennikarz.

Wired o tym napisało piórem (klawiaturą?) Betsy Schiffmann. Komentarz pijanego Mike’a Arringtona brzmiał po prostu tak. Super, prawda?

A może marzycie o wspaniałych relacjach z inwestorami?

Trochę starsza historia Omnidrive powinna ostudzić zachwyty nad aniołami biznesu. Oraz geniuszami IT z Krzemowej Doliny.

Omnidrive to startup z australijskimi korzeniami. Jego szefem jest znany w internetowym światku Nik Cubrilovic. Inwestorami w Omnidrive są właśnie Mike Arrington z TechCrunch, oraz „anioł biznesu” Clay Cook.

Nik zamiast rozwijać serwis chodził na imprezy, a konto PayPal na które wpływały wpłaty użytkowników traktował jak swoją skarbonkę. Kasa od inwestorów się skończyła, więc nie było pieniędzy na wypłaty dla pracowników, a w końcu także na utrzymanie domeny i hosting. Tak się składa, że Omnidrive oferuje właśnie utrzymywanie na serwerach kopii zapasowych ważnych plików, przez jakiś czas nawet lider tego rynku. Jego niedostępność to katastrofa.

Inwestorzy nie pytali jednak o rozwój firmy. Za to kiedy Omnidrive wpadł w kłopoty, Arrington wprowadził na TC zakaz pisania o Omnidrive, a Cook…

No cóż, słaby z niego anioł. Kiedy Clay Cook odkrył, że mieszkający przecznicę dalej Cubilovic doprowadza serwis do ruiny, zamiast próbować ratować serwis wprowadzając tam swoje rządy, ogłosił publicznie, że nie dostanie ani centa ze swojej inwestycji.

W ten sposób zabił serwis ostatecznie (co prawda Nik dalej walczy, ale już bez szans na sukces). Ludzie, którzy pracowali dla Omnidrive nie dostaną ani centa. Ludzie, którzy korzystali/korzystają z jego usług też nic nie dostaną. Wszyscy stracili.

Oprócz Nika Cubilovica, który podobno dobrze się bawił, oraz Read/Write Web, gdzie opisano tą historię.

Tak, tak moi drodzy, Krzemowa Dolina to tylko trochę piasku, oraz ludzie tacy sami jak wszędzie. Zamiast ją kopiować, róbmy swoje, gdziekolwiek jesteśmy.

Komentarze (5)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]