Czy słyszysz nową sieć?
 Oceń wpis
   
Uważam, że rozwój sieci będzie przebiegał w kierunku "naturalnego interfejsu", czyli mowy. To, co tak śmieszyło autora Antyweb, staje się rzeczywistością na naszych oczach. Po umowie Skype z MySpace, inna sieć VoIP, Jajah integruje się z Yahoo.
Założyciele jahjah
Jajah ma już teraz ponad 10 mln użytkowników. Yahoo dodaje kolejne 97 milionów użytkowników Messengera, którzy będą mieli możliwość integracji usług telefonii mobilnej z Internetem.

Na łamach Mashable Kirsten Nicole wskazuje także Ribbit oraz Phone.com jako przykłady rozwoju sieci w kierunku łączenia interfejsu www z komunikacją głosową.

Jajah oferuje sporo usług bazujących na starym dobrym telefonie - SMS, płatności, potwierdzanie tożsamości, IVR, oraz oczywiście tanią komunikację głosową VoIP. Nie wiadomo jeszcze jak ten potencjał wykorzysta Yahoo, ale wiadomo, że trend na dodawanie usług związanych z mową nie jest efemerydą.

Z drugiej strony obserwujemy przecież rosnący rynek urządzeń umożliwiających mobilne korzystanie z sieci, wyposażonych oczywiście w mikrofony i głośniki. To nie tylko N95 i iPhone, ale też mikrokomputery, takie jak Eee PC są teraz obiektami pożądania konsumentów.

Hazan miał więc niechcący rację, web 3.0 to bardziej fajny telefon, niż cokolwiek innego.
Komentarze (0)
Chińczycy trzymają się mocno. Coraz mocniej.
 Oceń wpis
   
Z końcem lutego Chiny oficjalnie osiągnęły 221 milionów użytkowników Internetu, stając się krajem z największą liczbą internautów na świecie - donosi El Mundo. Dotychczasowy lider, USA ma tylko 215 milionów użytkowników Sieci.

Paradoksalnie kraj z największymi obostrzeniami dotyczącymi korzystania z Internetu, jest jednocześnie krajem, którego obywatele korzystają z Internetu najchętniej. Penetracja Internetu w Chinach jest nadal poniżej światowej średniej (16% w porównaniu do 19,1%), jednak rośnie bardzo szybko - w tempie 15 milionów nowych użytkowników co dwa miesiące.

Z internetu w Chinach korzysta przede wszystkim młodzież.Ostatnio bardzo dużą aktywność chińskich internautów wywołują protesty przeciwko olimpiadzie.
Chińscy internauci wykorzystują "obywatelskie" i "społeczne" mechanizmy dostępne w Sieci do promowania antyzachodnich i nacjonalistycznych poglądów, oraz organizowania oddolnego oporu przeciw zachodnim mediom i interesom. To powinno nam przypomnieć, że Sieć jest tylko narzędziem, które mogą mieć różne zastosowania.

Chińczycy mają tez swoich crackerów, którzy ostatnio zaatakowali strony CNN oskarżanego o manipulację wiadomościami dotyczącymi protestów w Tybecie.

[tekst oryginalny na El Mundo]
Komentarze (8)
Przeprowadziłem się do Barcelony. Ty też możesz to zrobić!
 Oceń wpis
   
Od dziś wnet jest prowadzony ze słonecznej Barcelony, stolicy Katalonii. W tym pięknym mieście tworzy się (albo już jest) europejskie centrum inwestycji IT. Przykładam do niego swoją lepką rączkę jako Content Director Poland w Softonic.

logo softonic

Softonic to jedna z największych na świecie stron internetowych umożliwiających pobieranie oprogramowania. Jego zalety to:

  • zaawansowana wyszukiwarka programów,
  • własne, oparte na testach recenzje w językach angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim a wkrótce także polskim, włoskim, niderlandzkim...
  • własne screenshoty testowanych programów
  • porównywarka oprogramowania, pozwalająca na wybór optymalnego dla Twoich potrzeb rozwiązania
  • możliwość bezpiecznego zakupu licencji na oprogramowanie w płatnych wersjach
  • usługi Premium zapewniające pewny dostęp do oprogramowania oferowanego przez Softonic
  • powiadamianie o nowych wersjach używanego przez Ciebie oprogramowania.

Jest więc pięknie, słońce, świetny serwis i miejsce pracy wybrane właśnie drugim z najlepszych w Hiszpanii w kategorii do 100 pracowników.

Właśnie w tych 100 pracownikach leży mój jedyny problem, który być może pomożecie rozwiązać.

Kliknij proszę na ten link: it-content-editor-softonic-polish.

Jeśli masz ochotę na pracę w Barcelonie, zgłoś się za pośrednictwem tego ogłoszenia. Potrzebujemy tu co najmniej dwóch osób, które lubią pisać i interesują się oprogramowaniem na Windowsy, Jabłka, Linuksa i/lub urządzenia mobilne.

Oczywiście oprócz mnie nikt nie mówi tu po polsku, więc wymagany jest angielski a hiszpański jest dużym plusem.

Komentarze (16)
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]