Najlepsze startupy Europy - Seedcamp Europe
 Oceń wpis
   
Logo seedcamp
Seedcamp ostatecznie wyłonił najlepsze startupy starego kontynentu. Aż sześć zamiast oczekiwanych pięciu. Ani jednego z Polski. Poniżej krótkie opisy zwycięzców (może grono sklonuje dodając literkę w nazwie, wszyscy na tym skorzystamy).

1. Buildersite
Strona jest platformą transakcyjną pozwalającą na wybór i zakup usług budowlanych. Polski odpowiednik już raczkuje, to Ale Remont Łukasza Schabowskiego.

2. Kublax (serwis w budowie)
Kublax ma być aplikacją synchronizującą informacje z kont bankowych, systemów transakcyjnych, programów lojalnościowych i prezentująca ją w formie przyjaznej dla użytkownika. Wokół aplikacji ma być zbudowana sieć społeczna pozwalająca na wymianę informacji o finansach osobistych. System umożliwi tez porównywanie własnych finansów i zwyczajów zakupowych z populacja użytkowników.

3. Project Playfair
Mówiąc szczerze nie do końca rozumiem ideę serwisu zawartą w słowie "hiperliczby". Ma to być arkusz kalkulacyjny nowej generacji, wewnątrz którego wszystkie komórki wszystkich arkuszy mogą się ze sobą wzajemnie linkować. Podobno fascynujące dla ścisłych umysłów.

4. Rentmineonline
To taki e-bay, w którym nie kupujemy tylko wynajmujemy. System rekomendacji społecznych w serwisie jest oparty na Facebooku co daje Rentminonline dane o wiarygodności 37 milionów ludzi.

5. Tablefinder
Serwis pozwala na rezerwowanie online stolików w restauracjach (na razie szwedzkich, więc jeśli macie ochotę na śledzia albo słodką fasolkę, polecam). Oczywiście restauracje dzięki temu mozemy oceniać na podstawie mądrości tłumu.

6. Zemanta
Niesamowity serwis - wygląda na sztuczną inteligencję zrodzoną z Sieci. Wprowadzasz tekst a Zemanta dodaje do niego pasujące treści, ilustracje i wychodzisz na geniusza. Gdybym pisał bloga po słoweńsku używając Zemanty to Internet Standard czy DI możnaby zamknąć.
Komentarze (2)
Nie tylko kasa się liczy.
 Oceń wpis
   
Wczoraj Multiply otrzymało kolejne dofinansowanie, w wysokości 16 600 000 USD. Wcześniej ten sam społecznościowy startup otrzymał 1 mln USD od swoich założycieli oraz 5 mln USD od Transcosmos.

Czym wyróżnia się Multiply, poza tym, ze nie załapało się do rankingu Comscore bo miało za mało użytkowników?
Grupa docelowa to ludzie około trzydziestki. W zeszłym miesiącu serwis zanotował 10 milionów unikalnych użytkowników, z czego 2 miliony z USA. Zarejestrowanych jest 6 milionów kont, firma twierdzi, że 96% aktywnych użytkowników powraca co najmniej raz w miesiącu. Najczęściej używaną funkcjonalnością serwisu jest forum, mimo, że społeczność zachęca do wymiany treści multimedialnych. Unikalną do niedawana funkcją było pokazywanie zmian w profilach i treściach publikowanych przez znajomych i znajomych znajomych uporządkowanych według algorytmu ważącego bliskość znajomości i istotność zmiany (teraz podobnie robi Facebook w "news feeds"). Pod wpływem Facebooka Multiply przeniosło tą funkcjonalność na stronę główną widzianą przez użytkownika po zalogowaniu, co w efekcie zwiększa częstotliwość interakcji w sieci społecznej.

Wczoraj fotka.pl zadeklarowała, że przychody w przyszłym roku wyniosą 4,5 miliona złotych. To dokładnie jedna dziesiąta ostatniego dofinansowania otrzymanego przez Multiply. Spółka Interaktywna Rafała Agnieszczaka zapewne nigdy nie dofinansowała fotki nawet milionem dolarów. A jednak zarówno dynamika wzrostu, jak i zasięg serwisu fotka.pl są identyczne jak Multiply. Bo nie tylko kasa się liczy.
fotka i multiply
Komentarze (0)
Nasz Sejm rozwala Internet w 5 minut.
 Oceń wpis
   
Nowelizują prawo autorskie. Wstecz.
Nie znam się na tym, ale Vagla się zna i straszy. Lipszyc też. I Alek nawet.
O co chodzi?
Po pierwsze nowela zadziała wstecz, od 6 lipca.
Po drugie będzie mówić o tym, że od 6 lipca jesteśmy winni opłaty za wszystkie filmiki z you tube, które są na naszych stronach. Czyli np. na spinacz.pl jak ktoś coś wkleił, to teraz ja z Wojtkiem będę się składał na ZAiKS.

Co jest w tym wszystkim straszne?
Że posłowie przeznaczyli na tą nowelę aż 5 minut namysłu. Jutro około drugiej w nocy.
Że posłem sprawozdawcą będzie poseł Palikot (ten od wibratora, kajdanek i wódki żołądkowej).
Że powodem tego głosowania jest "ułatwienie przygotowań do Euro 2012" - przynajmniej tak twierdzi PiS.

Jak widać trzeźwość umysłu parlamentarzystów jest w pełni zachowana.

Co pociesza?
Już raz ten idiotyczny przepis był w Trybunale Konstytucyjnym. I teraz wraca z zaświatów po reanimacji spowodowanej knock downem z ręki sędziów.
Komentarze (3)
Twitter nie wyrabia.
 Oceń wpis
   
O 19:00 (3:00 am PT) Twitter się wysypał pod wpływem niespodziewanej porcji ruchu w trakcie konserwacji.
Oczywiście już wstał. Choć może nie do końca.
Ta awaria pokazuje nam dwie rzeczy.

Po pierwsze, twitter ciągle rośnie jak szalony, mimo, że w ciągu trzech miesięcy zanotował spadek liczby odłon o 11% (alexa.com). Jak widać odsłony nic nie znaczą przy badaniu takich serwisów. Użytkownicy korzystają z twittera przez subskrypcje i widgety poumieszczane gdzie się da. Pytanie tylko co i jak w takim razie mierzyć? Jaki jest realny zasięg twittera?

Po drugie, twitter jest mniej amerykański niż mogłoby się wydawać. Mimo wszystko o 3 rano czasu pacyficznego większość obywateli USA śpi. I rzeczywiście według Alexa.com USA generują już tylko 34% (mierzonego) ruchu w tym serwisie.

Dobrze, że fotka.pl jest tylko polska, bo by się też mogła wysypać w trakcie konserwacji. A fotkapeel się zamyka, co za szkoda.

Komentarze (0)
Mamy polski klon dogstera
 Oceń wpis
   
Społeczność psiarzy - nie brzmi może dumnie, ale zapowiada się nieźle. Największy polski portal uruchomił właśnie klon dogstera - społeczność skierowaną do posiadaczy psów. Krzysztof Urbanowicz w swoim blogu wróży serwisowi pies.onet.pl powodzenie - trudno się dziwić w końcu skoro prawie połowa (44%) internautów posiada psa.
Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]