iPhone już we wtorek w Europie?
 Oceń wpis
   
Jobs pokazuje iPhoneApple rozesłał do brytyjskiej prasy zaproszenia na konferencję prasową, która ma sie odbyć w przyszły wtorek (18 września) w Londynie - donosi Yahoo!.
Już wcześniej zapowiadano, ze iPhone zostanie wprowadzony na główne europejskie rynki (Wielka Brytania, Niemcy, Francja) we wrześniu. Żadnych szczegółów oczywiście nie ujawniono, ale nieoficjalne doniesienia wskazują, ze operatorami z iPhonem w ofercie będą Telefonica O2 UK, Deutsche Telekom T-Mobile oraz France Telecom Orange. Operatorzy milczą, a Apple zapowiada ujawnienie informacji "do końca września" a więc być może już we wtorek.
Oczywiście nic nie wiadomo o polskim rynku, ale to już tradycja :)
Komentarze (0)
Poważna luka bezpieczeństwa w MSN Messenger
 Oceń wpis
   
Jeszcze niedawno pisałem jaki Windows Live! jest zaskakująco fajny, aby dziś wrócić na Ziemię.
To było twarde lądowanie.
MSN Messenger screen
Wszyscy użytkownicy komunikatorów Microsoftu: MSN Messenger 6.2, 7.0, 7.5, oraz Windows Live Messenger 8.0 powinni jak najszybciej pobrać aktualizację do wersji 8.1.
Tym razem bezpieczny okazał się Windows 2000 SP4 ze swoją wersją komunikatora (MSN Messenger 7.0.0820).

Nowa wersja MSN Messengera jest tutaj. Wersję komunikatora sprawdza się w Pomoc -> O MSN Messenger. Zaktualizowana wersja to 8.1.0178.00, wcześniejsze wymagają aktualizacji.

W komunikatorze, który wszyscy użytkownicy Windows mają koło zegarka jest dziura pozwalająca na wykonanie zewnętrznego kodu w wypadku zaakceptowania zaproszenia do rozmowy video lub przyjęcia obrazu z kamery internetowej.

Mashable podaje, że Microsoft wiedział o dziurze od początku roku i od tego czasu można było pobrać zaktualizowaną wersję, ale dopiero teraz problem stał się znany reszcie świata i dopiero teraz Microsoft zaleca aktualizację wszystkim użytkownikom. Polityka bezpieczeństwa Redmond nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać.

Więcej informacji w biuletynie Microsoftu.
Komentarze (0)
Bloxersi - elitarna subkultura internetu.
 Oceń wpis
   
logoGazeta.pl i InternetPR.pl pokazały dziś wyniki największego jak dotąd badania polskiej blogosfery.

Wyniki są dość ciekawe z kilku względów. Po pierwsze profil przeciętnego blogera to sen marketera. Młody, bogaty i wykształcony bohater naszych czasów. Oczywiście blox to blox - na onecie pewnie wyszło by inaczej, a jeszcze inaczej by wyszło, gdyby Gemius prowadzący to badanie mógł ankietować osoby poniżej 16 roku życia. Wtedy mielibyśmy pewnie dwa profile - elitarnych Bloxersów i młodszych ale licznych, pogardzanych i nielubianych Komciarzy.

Co robią Bloxersi? Bloxersi są wiarygodni i wpływają na opinie innych.
Wiarygodność Bloxersa nie mierzy sie liczbą pasków na dresie tylko linków kierujących do bloga. Trzeba mieć minimum 10 takich linków, żeby być Bloxersem.

Ci co mają mniej nie są nawet komciarzami - nikt ich blogów nie czyta i w naszym blogowym świecie stanowią liczne i bezwolne tło.

Wiarygodność dla Bloxersa jest sprawa życia i śmierci bloga. Dla wiekszości czytelników to wiarygodność decyduje o czytaniu bloga. Drugą ważną cecha Bloxersa jest indywidualizm -
w drugiej kolejności to subiektywne opinie i komentarze autora decydują o popularności bloga.

Bloxersi znają się między sobą osobiście (także poza Siecią), czesto znaja też swoich czytelników. Wielu czytelników uważa Bloxersów za równych dziennikarzom dużych mediów, zaś wielu dziennikarzy dużych mediów stara się być Bloxersami. Jednak bycie Bloxersem nie jest łatwe.

Na prezentacji wyników mogłem spotkać prawdziwą elitę Bloxersów.
Byli m.in. Reuptake, Ols, Radek, Fanatyk, Krzysztof Urbanowicz, Bartek Ciszewski, Mediafun. Gospodarzem był oczywiście Dominik Kaznowski.

Jak będe duży też będę Bloxersem tak jak oni.

Zobaczcie też relację Bartka Ciszewskiego (NoTresspassing) z tego samego spotkania, oraz wyniki badania na blogu Dominika Kaznowskiego.
Komentarze (8)
Microsoft not dead! Live!
 Oceń wpis
   
Dominik Kaznowski wróży śmierć Microsoftu.
Jednak jak powtarzam ze swoimi kolegami: old punks never die.
Microsoft też nie zamierza i dlatego stworzył Live!
logo live
Live to odpowiedź Redmond na web 2.0. Jest tam m.in. (ciągle coś dodają):
Podobieństwo do pakietu oferowanego przez google pewnie nie jest przypadkowe.

Microsoft nie ma jednak poważania na blogach i rzadko się o jego produktach dobrze pisze. Myślicie więc pewnie, że głupki z Redmond narobili bugowych aplikacji z których nikt nie korzysta.
A tymczasem miliony odciętych od blogosfery użytkowników wiedzą swoje i komunikator MSN jest najpopularniejszy na świecie, społeczność LiveSpaces jest druga po MySpace, poczta Microsoftu jest popularniejsza niż Gmail (przegrywa tylko z Yahoo!), a wyszukiwarka działa całkiem dobrze (mimo, że ma tylko 13,6% rynku).
Ciekawe, prawda?
Komentarze (8)
Google Apps w Cap Gemini, Microsoft w strachu.
 Oceń wpis
   
google apps
Cap Gemini zdecydowało się na sprzedawanie swoim Klientom korporacyjnym Google Apps Premier Edition (GAPE) oraz obsługi posprzedażowej - przeczytałem w Read/Write Web.

Dla Google Apps to przełomowe porozumienie. Dla Microsoftu to konieczność walki o życie - GAPE jest bezpośrednim konkurentem MS Office. MS Office w wersji dla korporacji to największy element przychodów Microsoft.
Nie dziwi więc, że natychmiast po informacji o porozumieniu miedzy Google a Cap Gemini rzecznik prasowy Microsoft rozesłał mailing zawierający "10 pytań jakie nalezy sobie zadać przed wyborem Google Apps dla przedsiębiorstwa".
Pytania nie są głupie, dotyczą m.in. realnych kosztów użytkowania GAPE, kwestii bezpieczeństwa danych i serwisu, zgodności GAPE z regulacjami prawnymi obowiązującymi firmy.
Jednak zarówno odważna decyzja Cap Gemini, jak i błyskawiczna reakcja Microsoftu przy jednoczesnym rozbudowywaniu pakietu Windows Live! (BTW widzieliście społeczność dla Mamusiek z Windowsem?) pokazuje zmianę reguł gry na rynku IT. Aplikacje desktopowe są wypierane przez te dostępne online.

[UPDATE] Jest już oficjalna strona na capgemini.
Komentarze (2)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]