Money.pl - nowy etap rozwoju
 Oceń wpis
   
Pewnie wszyscy już wiecie, że Money.pl włączyło do swojej grupy kapitałowej spółkę Legalsupport sp. z o.o. (właściciela serwisu e-prawnik.pl) przejmując 51% jej udziałów.
Dzięki temu grupa Money.pl umacnia swoją pozycje lidera w dostarczaniu informacji z zakresu Biznes/Finanse/Prawo. Działanie to jest też zgodne z ogólną strategią grupy wydawniczej Handelsblatt do której należy Money.pl
Money.pl oraz E-prawnik.pl uzupełniają się w zakresie dostarczania informacji prawnych i ekonomicznych, w skład grupy wchodzi też należąca do Legalsupport największa polska księgarnia e-booków E-poradniki.pl.
Na pierwszy rzut oka widać tu synergię połączonych serwisów. Pozostaje jednak pytanie o ewentualną współoglądalność. Czy na pewno słupki w Gemiusie zsumują się? Jestem przekonany, że duża część użytkowników obu serwisów pokrywa się.
Być może jednak siłą tego połączenia dla Money.pl nie jest liczba użytkowników a właśnie zbliżony profil użytkownika. Oferta grupy docierać będzie bowiem nadal głównie do kadry kierowniczej, właścicieli MSP i specjalistów.

Niezależnie od efektów tego połączenia, grupa Money.pl zamierza budować silną grupę serwisów biznesowych. Zwróćmy uwagę, że strategia ta jest odmienna od praktykowanej przez np. Agorę. Money.pl nie stara się zarzucać sieci na setki segmentów użytkowników internetu przy pomocy mniej lub bardziej dopracowanych serwisów o różnej tematyce.
Z jednej strony daje to przewagę w wybranym segmencie i gwarancję dotarcia do niego dla reklamodawców. Z drugiej zaś strony powoduje, że Money.pl może w końcu stanąć przed granicą swego rozwoju. Co bowiem, jeśli będziemy mieli już 100% wybranych użytkowników w zasięgu grupy?

[disclaimer: Autor jest współpracownikiem Money.pl]
Komentarze (7)
Jak stworzyć doskonały serwis internetowy?
 Oceń wpis
   
Jeden z moich Guru, Seth Godin, zebrał 10 prostych zasad, których nie wolno pominąć tworząc nową stronę internetową.
1. Żadnych komitetów. Zdaniem Godina w historii internetu nie ma serwisów, które odniosły sukces, jeśli były tworzone przez więcej niż trzy osoby.
2. Zmień sposób interakcji. Nowa strona internetowa musi być nowa, ale korzystanie z niej musi być łatwe od pierwszego razu. Użytkownik musi wiedzieć jak korzystac ze strony, mimo że jest ona innowacyjna.
3. Ograniczaj się. Mniej słów, mniej stron, mniej dopisków drobnym drukiem.
4. To co działa, działa. Nie przejmuj się teoriami.
5. Miej cierpliwość. Twój projekt wymaga testów i użytkowników zanim go uruchomisz na pełną skalę. Uruchom go wtedy, gdy już wiesz, że to właściwy czas. Od tej chwili możesz ignorować krytyków.
6. Mierz efekty. Jeśli serwis nie osiąga sukcesu, zakończ go.
7. Nie przekombinuj, kieruj się własnym przekonaniem. Jest masa stron wołających "spójrz na mnie". Twoja ma mówić "to na mnie patrzysz".
8. Jesli zatrudniasz zawodowca, kup najlepszego. I nie przeszkadzaj. 10 rzemieślników nie zrobi dla Ciebie tyle ile jeden prawdziwy Mistrz.
9. Trzymaj się jednej wizji, przemawiaj jednym głosem.
10. Nie zatrzymuj się.

Trochę nawiedzone, ale mi się podoba. A Wam?
Komentarze (3)
Nareszcie - żywy wirus ze sztabu wyborczego.
 Oceń wpis
   
21pazdziernika idz na wyboryDoczekałem się wreszcie tematu, który można opisać na wnet i który jest związany z bieżącą polityką.

Na skrzynkach onetu niektórzy użytkownicy znaleźli dziś mailing od Marka Borowskiego, otwierającego listę kandydatów do Sejmu LiD w Warszawie. Nie mam skrzynki na onecie, ale mail do mnie trafił :) Znaczy żre.

Mail wygląda tak:

Temat: Koniecznie musisz TO zobaczyć!

Koniecznie muszą Państwo to zobaczyć:

www.listgonczy.pl

www.spotfilm.pl

www.rzeczpospolitawarszawska.pl

www.czyjawarszawa.pl

www.borowski.pl


Pod linkami są mini serwisy. List Gończy to zabawa słowami - pokazuje "sieć Marka Borowskiego" - czyli listę kandydatów SDPL (to jedna z partii wchodzących w skład LiD), z odnośnikami do ich stron (jeśli mają). Spotfilm to serwis video ze spotami LiDu, trochę się rozjeżdza w FF ale pomysł super. Rzeczpospolita Warszawska to chyba wersja online jakiejś gazetki wyborczej warszawskiego LiD. Na razie żenująca i chyba się nie rozwinie. Rozczarowuje "czyja warszawa" to flashowy billboard, zupełnie bez pomysłu. Trochę szkoda dobrej domeny, można by tam zrobić debaty, głosowani,a w każdym razie coś bardziej interaktywnego. Ostatni link to znana od dawna strona Borowskiego.

Co mi się podoba w tym mailu?
Dobry tytuł, fajne domeny w linkach oraz "odręczny" podpis, znany większości Warszawiaków (Marek Borowski jest tu znaną postacią od lat). Najbardziej zaś podoba mi się, że dostałem go nie wprost ze sztabu a od raczej apolitycznej osoby.
Za to brawa dla warszawskiego LiDu.

Brawa należą się także dla Mirosława Gilarskiego, krakowskiego radnego z PiS, który umiejętnie wykorzystał buzz wokół Second Life.

Czy znacie jakieś inne przykłady kampanii internetowej w tych wyborach (inne niż blogi, www i aktywność młodzieżówek na forach dyskusyjnych)?

Komentarze (4)
Twój Excel może się mylić w obliczeniach.
 Oceń wpis
   
To dość śmieszna, choć bardzo poważna w skutkach informacja.
MS Excel - jeden z najpopularniejszych (a może najpopularniejszy) arkusz kalkulacyjny na świecie w swojej najnowszej wersji myli się w prostych obliczeniach.
błąd w Excelu

Pierwszy odkryty błąd to ten na obrazku powyżej. Jeśli mnożysz w Excelu coś, co powinno przynieść wynik 65 535 lub 65 536, arkusz zwraca piękne 100 000. Co ciekawe formuła z komórką A1 daje mimo wszystko właściwy wynik (tzn. taki jakby naprawdę było tam 65 535). Na ekranie jednak nadal wyświetla się 100 000. Download Squad odkrył to już jakiś czas temu i "matematykom" z Microsoft udało się wreszcie napisać poprawkę (choć sesja wrześniowa już się skończyła).
Jeśli masz włączone Windows Update, to prawdopodobnie poprawka już do Ciebie dotarła. Jeśli nie, zajrzyj tutaj.
Zawsze sprawdzaj obliczenia w PIT i fakturach, jeśli tworzysz je w Excelu 2007 :)
Komentarze (2)
Pilnuj portfela, bańka internetowa zaraz pęknie.
 Oceń wpis
   
The Wall Street Journal ostrzega - mamy dowody, że bańka zaraz pęknie.
Inwestowanie w Internet jest teraz naprawdę mało rozsądne.
Internet bubble
Oto dowody z WSJ:
  • Idiotyczne nazwy nowych startupów takie jak Orgoo Inc. pomagająca organizować komunikację przez sieć czy Zipidee Inc., dostarcza "cyfrowe towary" czyli dzwonki i tapety na telefony komórkowe. "To imiona psów czy nazwy firm" pyta retorycznie Kate Mitchell, inwestorka VC z Kalifornii. U nas nie lepiej: Profeo, Plikojad, Teby, Gaminator, MMOLog...
  • Bezsensowne pomysły na biznes uzyskujące finansowanie: StartupSchwag istnieje tylko po to, żeby dostarczać co miesiąc koszulki i gadżety z logo nowych startupów. PlaySpan, strona o grach komputerowych założona przez chłopca z piątej klasy szkoły podstawowej - dostała 6,5 mln dolarów. Jedyną zaletą DanceJam - serwisu online video jest zbankrutowana gwiazda rapu MC Hammer - czy nagrywa tam teledyski? Skąd, jest dyrektorem strategii online! W Polsce największe firmy bawią się w zakładanie blogów poświęconych plotkom o gwiazdach. Ile jeszcze ich założą?
  • Darmowe obiady: znów powraca zwyczaj fundowania pracownikom firm internetowych darmowego jedzenia i innych usług. Nad Wisłą nieco przaśniej, warunkami pracy chwalą się m.in Grono i DreamLab Onetu (obie firmy inwestują w siedziby, gry dla pracowników i robią sobei zdjęcia przy piwie).
  • Tłumy na konferencjach branżowych: Ostatnia konferencja TechCrunch40 zgromadziła 900 osób, z których każda zapłaciła 2 500 dolarów za udział. Jedną z prezentowanych firm była ZocDoc - która chce łączyć pacjentów i lekarzy. Ma w katalogu aż 2% dentystów z Manhattanu i ani jednego internisty. I wiecie co, inwestorzy chcą włożyć w to pieniądze. U nas też nastąpił wykwit spotkań, na szczęście większość jest jeszcze branżowa, ale spójrzcie co dzieje się na yulbiz, lub co działo się na pierwszym innowatorium. Tłumy ludzi wierzących w pieniądze znikąd.
To wszystko naprawdę przypomina nam koniec lat 90tych zeszłego wieku.
Myślicie, że w WSJ mają rację?
[via: TechCrunch]
Komentarze (8)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Ankieta
Co stanie się z telewizorami?
Zostaną wyparte przez komputery PC
Przejmą funkcje komputerów PC
Razem z PC znikną z rynku
Będą się rozwijać niezależnie od komputerów
Nie mam zdania na ten temat
Mam inne zdanie (komentarz pod wpisem)
O mnie
Piotr Wrzosiński
Piotr Wrzosiński
Najnowsze wpisy
2011-10-03 10:41 W zeszłym tygodniu pod nowym adresem
2011-09-25 18:20 Minął kolejny tydzień
2011-09-19 11:07 Podsumowanie tygodnia
2011-09-12 13:37 Przedruk i przeprowadzka
2011-09-02 17:36 Wybierz swój e-book!
Najnowsze komentarze
2015-02-24 18:33
KamilDawid:
Minął kolejny tydzień
Mam nadzieje, że to nie będzie koniec bloga. Zapraszam
2014-10-08 04:36
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://gamesfree4flash.blogspot.com/[...]
2014-10-08 04:34
Thank you:
Nie ukradliśmy tego HTC z Windows Mobile. Serio.
Thank you http://downloadgamesair.blogspot.com/[...]